کمپرسور اسکرال ZRP-ZRD

کمپرسورهایی هستند که ظرفیت آنها تا 10% تا 100% قابل تغییر و تنظیم است.
این دسته از کمپرسرورها رو میشه بجای سیستمهایی که در اونها کنترل ظرفیت کمپرسور مهمه و کمپرسور بدون خاموش شدن باید بشه ظرفیتش رو تغییر داد مانند ایردرایرها و یا همون رطوبت گیرها استفاده کرد. این تکنولوژی یه تکنولوژی جدیده ، در قبل برای کنترل ظرفیت سیستمهایی که دارای یک کمپرسور بودند از روش HOT GAS BYPASS بواسطه شیربرقی یا رگولاتور استفاده میشد (اندکی از خروجی دیسچارج به خط ساکشن تزریق میشد).
در این مدل کمپرسورها در بالای اونها یک شیربرقی قرارگرفته شده است و در مکانیزم داخلی این تیپ کمپرسورها در عضو حلزونی بالایی ، پیستونی قراردارد .وقتی که شیر برقی متصل شده با بالای این مدل کمپرسورها باز شود ، کمی از گاز دیسچارج از بالای کمپرسور خارج شده و باعث حرکت پیستون بسمت بالا و در نتیجه بالارفتن عضو حلزونی ثابت بسمت بالا به اندازه کسر کوچکی از اینچ میشود.

در حال نرمال که شیربرقی بسته میباشد (NC) کمپرسور با ماکزیمم ظرفیت خود 100% تمام بار در حال انجام کار است ، بمحض باز شدن شیر برقی و باز شدن مسیر دیسچارج از بالا در اثر حرکت کردن عضو بالای حلزونی شکل به بالا ، کمپرسور دیگه تراکم نمیتواند انجام بدهد و ظرفیت کمپرسور و خروجی دیسچارج ان به صفر درصد میرسد.
یک مدار کنترل کننده ظرفیت کمپرسور رو در سیکل هایی 15 ثانیه ایی بشکل زیر کنترل میکند :

100 % ظرفیت : شیر برقی در تمام 15 ثانیه بسته
0 % ظرفیت : شیر برقی کلا باز
10 % ظرفیت : شیربرقی 1.5 ثانیه بسته ، 13.5 ثانیه باز
33 % ظرفیت : شیر برقی 5 ثانیه بسته ، 10 ثانیه باز
66 % ظرفیت : شیر برقی 10 ثانیه بسته ، 5 ثانیه با

نکته مهم
هیچوقت شیر برقی بالای کمپرسور رو تعویض با نمونه دیگه نکنید. شیربرقی که در بالای کمپرسور نصب شده همونطور که عرض کردم توسط کمپانی Emerson برای این شرایط خاص طراحی شده و توسط مهندسین Emerson برای 32 میلیون قطع و وصل مداوم ضمانت شده است !

 

 

نظر شما برای “کمپرسور اسکرال ZRP-ZRD”مطالب مرتبط
/گوگل پلاس /اینستاگرام /فیس بوک /توییتر